Transgeniczny wymiar turystuki

WIZYTA STUDYJNA DLA PRACOWNIKÓW PUNKTÓW INFORMACJI TURYSTYCZNEJ 15 – 17.12.2014

W dniach 15 – 17.12.2014 r. w obwodzie Kaliningradzkim odbyła się wizyta studyjna dla pracowników Punktów Informacji Turystycznej w ramach projektu „Transgraniczny Wymiar Turystyki”.

Wizyta studyjna, w której uczestniczyło 21 pracowników (7 osób z każdego kraju), miała na celu pogłębienie i aktualizacja wiedzy na temat oferowanych usług i produktów turystycznych obwodu Kaliningradzkiego. Ponadto wizyta ma za zadanie wypromowanie województwa jako regionu atrakcyjnego turystycznie.

W dniu 1 uczestnicy brali aktywny udział w warsztatach kulinarnych w studiu kulinarnym “Rybackoie zastolie” oraz uprawiali wędkarstwo w safari parku “Mushkino”.

W dniu 2 uczestnicy zwiedzili fabrykę bursztynową oraz byli na krótkim spacerze z przewodnikiem w miastach Zelenogradsk i Svetlogorsk. Na koniec dnia została zorganizowany rejs wodny “Pod parusom ot Balgi do Betiiskoi kosy”.

Dzień 3 był poświecony wycieczce pieszej na terenie dawnego niemieckiego majątku Morreno oraz poświęcony podsumowaniu wizyty – wymianą zdań.