Transgeniczny wymiar turystuki

Targi turystyczne 10-12 IV 2014 r.

 

W dniach 10-12 IV organizacje związane z projektem ''Transgraniczny Wymiar Turystyki'' wzięły aktywny udział w trzydniowych Międzynarodowych Targach Turystycznych „Jantur – Turystyka, Sport, Rekreacja 2014”, które odbyły się w Kaliningradzie.

 

W wydarzeniu uczestniczyło 18 osób, po 6 z Litwy, Polski i Obwodu Kaliningradzkiego - państw wchodzących w skład utworzonego partnerstwa transgranicznego. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie atrakcji turystycznych obszaru transgranicznego LT-PL-RU - społeczności międzynarodowej, a także zapewnienie uczestnikom targów niezbędnej wiedzy na temat wartości i atrakcji turystycznego samego pogranicza.

 

Udział w targach był ważny ze względu na dwa główne powody – były one licznie odwiedzane nie tylko przez turystów ale co najważniejsze - profesjonalistów z branży turystycznej, którzy są zainteresowani nawiązaniem kontaktów z potencjalnymi klientami i nowymi partnerami. Udział w targach okazał się dużym sukcesem.

 

Projekt ''Transgraniczny Wymiar Turystyki'' przeznaczony jest dla pracowników Punktów i Centrów Informacji Turystycznej Województwa Podlaskiego, Obwodu Kaliningradzkiego, Okręgu Olickiego, Okręgu Kłajpedzkiego , Okręgu Turoskiego. Wszystkie działania zostały współfinansowane ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013.

 

Poniżej przedstawiamy foto-relację z opisanego wydarzenia: